Podczas warsztatów zaplanowano zajęcia takie m.in. jak:
- Gościnność lokalna i turystyka. Czym są, jaki mamy na nie wpływ i co mogą dać nam, naszej miejscowości i regionowi?
- Łańcuch pokoleń. Jak zarządzać rolami społecznymi na rzecz kształtowania idei gościnności lokalnej i budowania produktu lokalnego?
- Dlaczego musimy rozpocząć pracę od podstaw. I czym są te podstawy?
- Ile powinien wiedzieć o swojej miejscowości, gminie, powiecie, regionie przeciętny mieszkaniec i jak wyposażyć go w tę wiedzę?
- Dziedzictwo, nasz wyróżnik. O ważnej sztuce doceniania tego, co mamy i bycia z tego dumnym, a także stereotypizacji dziedzictwa i dzielenia go na: nasze, obce, chciane, niechciane, trudne.
- Interpretacja dziedzictwa. Jak opowiadać o miejscu ciekawie i prawdziwie, nawet gdy wiążą się z tym trudne historie, czyli storytelling;
- Autentyczność... Rzecz o wartości i tym co tak naprawdę obchodzi turystę i dlaczego jest to znacznie więcej niż nam się wydaje?
- Produkt lokalny, czym jest, co się na niego składa, jak go tworzyć i dlaczego jest ważny?
- Tworzymy produkt lokalny, sieć i co dalej?
- Skuteczna promocja produktu lokalnego. Jak dać odpowiednie rzeczy słowo i nie porównywać się z innymi?
- Spójrz na swoją miejscowość oczyma turysty…
Warsztat zakłada 30 godzin ćwiczeń. Osoby, które wezmą w nim udział zdobędą gruntowną wiedzę na temat gościnności usługowej i będą mogły szkolić w ramach Akademii Gościnności kolejne grupy.
Zapraszamy na warsztaty przede wszystkim przedstawicieli ngo'sów, lokalnych grup działania, pracowników kultury.
W przypadku większej ilości zgłoszeń niż przewidywana liczba miejsc, kwalifikacje na warsztat odbędą się dwuetapowo:
- Kandydat na uczestnika warsztatów dla liderów wypełnia i wysyła formularz rejestracyjny dostępny pod linkiem Formularz zgłoszeniowy.
- Członek fundacji przeprowadza rozmowę kwalifikacyjna z uczestnikami.
Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są przez formularz rekrutacyjny w terminie do 3.10.2021. O zakwalifikowaniu kandydatów poinformujemy w terminie do 9.10.2021 roku.
Warsztaty i szkolenia odbędą się w trybie stacjonarym. W razie zwiększenia ilości zachorowań na COVID19 zostaną zmienione terminy warsztatów lub zostaną one przeprowadzone w formie online.